Kako izraziti osjećaj u mediju digitalne fotografije?

• Međunarodna izložba - projekt
prosinac 2011.

Osjećaj boli u radovima učenica i učenika

od 12 do 19 godina izražen u mediju digitalne fotografije

Učenici naše škole, pod mentorstvom svojih profesorica i profesora, sudjelovali su na ovoj međunarodnoj izložbi-projektu. Izložba je otvorena 19. prosinca 2011. u Miele Gallery u Zagrebu.

Tema/Teme projekta

• Kako izraziti osobno iskustvo boli (fizička bol, mentalna ili emocionalna bol) ili svoje viđenje boli drugih (uključuje oblik društvene angažiranosti) digitalnom fotografijom kao sredstvom umjetničkog izraza, odnosno likovnoumjetničkim djelom autorice na temu boli u nekom drugom mediju, predstavljenim u komunikaciji sa samom autoricom putem digitalne fotografije u formi autoportreta.

Osnovna pitanja za promišljanje u istraživanju

• Kako izraziti bol u likovnoj umjetnosti/u mediju digitalne fotografije? Je li izražavanje (i istraživanje) boli u suvremenoj umjetnosti zastarjelo? Koliko je u suvremenom društvu važno izražavanja osjećaja? Koja je uloga umjetničkog/likovnog obrazovanja u traženju odgovora na ova pitanja? Koja je pritom uloga likovnih edukatora*/umjetnika-edukatora? (Izraz „edukatori“ ovdje objedinjuje „učitelje“, „nastavnike“ i visokoškolske profesore oba spola.)

Autorica projekta
Mirjana Tomašević Dančević, predsjednica Hrvatskog vijeća Međunarodnog društva za obrazovanje putem umjetnosti (HRV-InSEA), članica Predsjedništva Europskog vijeća InSEA-e, viša savjetnica za likovnu kulturu i umjetnost.

katalog u .pdf formatu (4,5 MB)