Aktivnosti i projekti> Državno natjecanje

• Deseto državno natjecanjeSplit
9. - 11. ožujka 2009. godine

Deseto državno natjecanje - izložba učenika škola koji se obrazuju u području likovnih i primijenjenih umjetnosti i dizajna održano je u Splitu od 9. do 11. ožujka 2009. godine. Domaćin je bila Graditeljska, obrtnička i grafička škola u Splitu. Tema - poticaj za natjecanje bila je Spomenička baština Ivana Meštrovića - otisci u suvremenosti.
Natjecanju iz crtanja pristupilo je ukupno 29 učenika iz Republike Hrvatske iz škola koje se obrazuju na području primijenjene umjetnosti i dizajna. Tema je bila Meštrovićeva skulptura, koju su mladi crtači imali prigodu interpretirati prema originalnim djelima u tehnici ugljena.

Na Državnom natjecanju iz crtanja sudjelovalo je četvero naših učenika:

1. Zvonimir Andrik, 4.b, grafički dizajner; mentor: Vladimir Pandžić
2. Megi Magušić, 3.b. slikarski dizajner; mentor: Miran Blažek