Aktivnosti i projekti> Državno natjecanje

• Jedanaesto državno natjecanjeZabok
10. - 12. ožujka 2010. godine

Jedanaesto državno natjecanje - izložba učenika škola koji se obrazuju u području likovnih i primijenjenih umjetnosti i dizajna održano je u Krapinskim Toplicama od 10. do 12. ožujka 2010. godine. Domaćin je bila Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok. Tema - poticaj za natjecanje bio je Kaleidoskop.

Natjecanje se odvijalo u tri kategorije: natjecanje iz izložbe na zadanu temu, natjecanje iz multimedije i natjecanje iz crtanja.
U natjecanju iz crtanja tema je bio portret u tehnici olovke. Natjecanju je pristupilo je ukupno 28 učenika iz 14 škola Republike Hrvatske iz škola koje se obrazuju na području primijenjene umjetnosti i dizajna. Od toga je sudjelovalo četvero naših učenika:

Megi Magušić, 4.razred (mentor Miran Blažek, akad.slikar),
Andrea Panjaković, 4. razred (mentor Miran Blažek, akad.slikar),
Kristina Farkaš, 2.razred (mentor Nedeljko Čubek, akad.slikar) i
Andrej Tomić, 3.razred (mentor Želimir Fišić, akad. slikar-grafičar).
Učenik trećeg razreda-smjera slikarski dizajn, Andrej Tomić, osvojio je drugo mjesto na državnoj razini najboljih crtača.

U novoj kategoriji, multimedija, na državnom natjecanju sudjelovalo je trinaest odabranih radova. Prvo mjesto na državnoj razini osvojio je video uradak "Vertigo", zajednički rad 2.a razreda, smjera kiparski dizajn pod mentorstvom Željke Fuderer Levak, prof. Kao predstavnik razreda, na natjecanju-radionici sudjelovao je učenik Tomislav Čiča.

U kategoriji izložba na zadanu temu izložena su 72 rada na temu kaleidoskopa. Od toga je sedam iz naše škole:

Anita Kopačević, 4. razred, multimedija (mentorica Goranka Golubović, dipl. ing. tekstilne tehnologije),
Anita Kopačević, 4.razred, dizajn odjeće (mentorica Goranka Golubović, dipl. ing. tekstilne tehnologije),
Filip Hrlić, 3. razred, kiparski dizajn (mentorica Goranka Golubović, dipl. ing. tekstilne tehnologije),
Aleksandar Vuković, 4.razred, kiparski dizajn (mentorica Goranka Golubović, dipl. ing. tekstilne tehnologije),
Tomislav Čiča, 2.razred, kiparski dizajn (mentorica Željka Fuderer Levak, prof. likovne kulture-multimedija),
Rene Čipanj Banja, 3.razred, grafički dizajn (mentor Marko Šošić, akad.slikar),
Katarina Jukić, 3. razred, grafički dizajn (mentor Marko Šošić, akad.slikar).

Pobjednički uradak - multimedija:

Drugo mjesto na Državnom natjecanju-Andrej Tomić: