Aktivnosti i projekti> Državno natjecanje

Natjecanje–izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK

Zagreb, 29. i 30.travnja 2013.

U Školi primijenjene umjetnosti i dizajna Zagreb, 29. i 30. travnja 2013. održano je Državno natjecanje osnovnih i srednjih škola iz područja likovne umjetnosti i dizajna. Učenici su se natjecali u tri kategorije: osnovne škole, gimnazije i škole primijenjenih umjetnosti i dizajna. Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Održivi razvoj“.

Učenici Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek osvojili su čak sedam nagrada i priznanja.  Ovakav izvanredan plasman učenika ima osobitu vrijednost, s obzirom da je prijavljeno nekoliko stotina radova na državnoj razini natjecanja.
Učenica trećeg razreda Renata Hasel, pod mentorstvom Lane Skender, prof., osvojila je prvo mjesto iz pisanja eseja na zadanu temu te drugu nagradu Državnog povjerenstva iz kategorije istraživačkoga rada. Učenik trećeg razreda Ivan Škulj, također pod mentorstvom Lane Skender, prof., osvojio je treće mjesto iz pisanja eseja, te priznanje na sudjelovanju na izložbi. Učenica drugoga razreda Ana Smokrović , pod mentorstvom Želimira Fišića, prof., osvojila je drugu generacijsku nagradu Državnoga povjerenstva za svoj likovni rad te treću nagradu natjecanja na zadani tematski likovni projekt ( radionički tip rada ). Drugu generacijsku nagradu Državnog povjerenstva osvojila je i učenica drugoga razreda Sara Jureta, pod mentorstvom Željke Fuderer Levak,prof.