Svjetski dan prevencije zlostavljanja djece
19. studenoga 2010.

19. studenoga 2010. obilježen je Svjetski dan prevencije zlostavljanja djece, s posebnim naglaskom na nasilje na internetu. U suradnji Centra za nestalu i zlostavljnu djecu i Škole za tekstil, dizajn i primijenjene umjetnosti Osijek, nastali su plakati na ovu temu.

Posebna vrijednost plakata je što su ih dizajnirali mladi ljudi - učenici grafičkog dizajna naše škole, interpretirajući osobne stavove pa možda i osobna i bliska im iskustva online svijeta. Radovi su bili izloženi u Gradskoj knjižnici i čitaonici u Osijeku.
Pod vodstvom prof. Marka Šošića, akademskog slikara, učenici su dizajnirali 12 plakata. Koordinatorica projekta je bila Ines Perić, dipl. pravnica.

Autori plakata: Katarina Jukić, Dorotea Cvijanović, Rene Čipanj Banja, Eleonora Premuž, Leonora Repinac, Karlo Seleš, Marko Pavić, Luka Babić, Luka Brico, Dario Brkić, Jelena Cindrić, Tomislav Matišić, Antonija Orešković, Valentina Pajestka, Adriana Roso, Luka Zdunić.