SAJAM  UČENIČKOG  PODUZETNIŠTVA
MERCATOR • 09. prosinca 2006.

Klaster «Škola za tekstil, dizajn i primijenjene umjetnosti Osijek»

Klaster - Engleska riječ cluster (hrpa ili skupina), pojam je koji je prvi upotrijebio jedan američki kompozitor, a označava skup istodobnih, gusto nanizanih tonova.
U gospodarstvu klasteri se prevode najčešće kao grozdovi.  Po tomu bi klaster bio vertikalno povezivanje jedne djelatnosti, recimo, u drvnoj industriji od drva u šumi i pilana, preko dizajnera i stolara u tvornici namještaja, pa sve do distributera, trgovca i konačnog kupca, potrošača.
U pripremama za sudjelovanje na sajmu svoj doprinos je dalo 108 učenika organiziranih u 16 poduzeća i 9 nastavnika.

Natjecali smo se u navedenim kategorijama i postigli sljedeći uspjeh:
1. najinventivniji proizvod – bez nagrade
2. najbolji poslovni plan – drugo mjesto
3. najbolji sajamski štand – prvo mjesto
4. najbolja multimedijalna prezentacija – prvo mjesto
5. najbolji logo – prvo mjesto
6. najbolje ocijenjena tvrtka – prvo mjesto.

Osvojili smo i novčane nagrade.
Za osvojeno prvo mjesto 150 eura (2 puta) i 500 kuna (1 put ), za drugo mjesto 100 eura.
Za najbolje ocjenjenu tvrtku - putovanje u Norvešku za 1 nastavnika i 3 učenika.
Novčane nagrade namijenjene su kupnji računalne opreme i oblikovanja multimedijalnog kutka kojim će se moći služiti svi učenici naše Škole.

U Osijeku, 11. prosinca 2006. godine

Voditeljica projekta: M. Vrkljan,dipl. ing.

Plakat Sajma učeničkog poduzetništva je izradio učenik Ivan Međugorac, 3.a, grafički dizajn

UČENIČKA TVRTKA "SIGN"
usluge grafičkog dizajna