17.studenog 2013.

SPOMEN NA TRAGEDIJU GRADA VUKOVARA

Grad Vukovar je spomen na tragediju cijelog  grada, koji je svoju patnju i herojsku obranu utkao u hrvatsku slobodu i neovisnost.
Poštujući Vukovar, njegovu žrtvu i heroje, poštujemo sve žrtve i heroje Domovinskoga rata. Vukovar nije samo Grad, on je simbol svehrvatske obrane, junaštva, i žrtve za neovisnost Republike Hrvatske.
Osječke škole već tradicionalno obilježavaju Dan sjećanja na žrtve vukovarske tragedije paljenjem svijeća duž Vukovarske ulice.

Učenici i nastavnici naše škole sudjelovali su i ove godine su svojimm dolaskom i paljenjem svijeća odajli počast žrtvama ovog herojskog grada.