• HALLOWEEN •
Noć vještica 2009.

Već petu godinu zaredom organiziramo izložbu povodom Noći vještica tematski vezanu uz stare običaje „gašenja“ prirode i iščekivanja proljeća.
Izloženi radovi  imaju kritički i filozofski odnos prema problemima društva, konzumiranju umjetnosti, hrane, odjeće i obuće, i svega onoga što nam materijalističko društvo u vrlo agresivnom pakiranju nameće, što često i nije garancija kvalitete. O čovjekovim duhovnim potrebama nitko ne vodi brigu.
Učenici i nastavnici su se u svojim radovima  osvrnuli  na različite glazbene smjerove, poput Turbo folk glazbe, ili primjerice  Hard Rock Music u čijim se tekstovima mladi potiču na destruktivna i neprimjerena ponašanja. Ova izložba je zrcalo društvenoga stanja u kojem se nalazimo.

Kompozicijski slijed horror ikonografije:

1. izložba slika
  2. „Ambalaža strave i užasa“
  3. instalacije u prostoru
  4. žongliranje vatrom
  5. „Krvavo sirotište“ – performance
  6. DJ Tomislav Matišić
  7. „Ukleta kuća“, projekcija Ivana  Bošnjaka

Učenički radovi su nastali pod vodstvom mentora: Bauer, Fišić, Pichler, Fuderer-Levak, Golubović, Jerabek, Kostadinović, Karlović, Šošić, Čubek.